
ZCDUKQ25-40D
By SMC
SKU
SMCZCDUKQ2540D
Weight
0.399 kg
This item is subject to International Priority Direct (IPD) charges
COMPACT CYLINDER W/VACUUM, CYL, FREE MT, W/VACUUMPAD
Documents
Technical Specifications
| Magnet | D (Built-in Magnet) |
| VAC Side Tube/Rod End Shape | Q (Rod Piping/Male Thread) |
| Bore Size | 25mm |
| Port Thread | M5x0.8 (Bore 10, 16, 20, 25), Rc1/8 (Bore 32) |
| Stroke | 40mm |
| Auto Switch | No Switch |
| Lead Wire or Prewired Connector | 0.5m (Or None in the Case of No Switch) |
| Number | 2 pcs. (Or None in the Case of No Switch) |
Why Proax for SMC ZCDUKQ25-40D?
Proax is the Elite distributor of SMC ZCDUKQ25-40D and one of SMC's largest distributors in North America. Our highly skilled in-house technical team is ready to assist with any technical needs.
Have a question in mind? to help you get the right product as quickly as possible for your project. We're always here to help!
Short Lead Time
Highly Trained Staff
Live Chat
Technical Support
Local Inventory
60+ Years Experience
Additional Information
| Alternate Names | ZCDUKQ2540D |
| Pack Size | 1 |
Recommended



















