
OXP12X395
By ABB
SKU
ABBOXP12X395
MPN
1SCA022042R5990
Weight
0.42 kg
OXP12X395 SHAFT for pistol handle
Documents
Technical Specifications
Supplier Information - INABB010
| Country or Territory of Origin | India |
| Made to Order | No |
| Product Sales Status | Active |
| Quote Only | No |
| Stocked At Warehouses | INABB010EXPU |
| Warranty Return | Product under warranty must be returned |
Supplier Information - USINY
| Lead Time | 21 day |
| Made to Order | No |
| Product Sales Status | Active |
| Quote Only | No |
| Stocked At Warehouses | USSVCEXPU |
| Warranty Return | Product under warranty must be returned |
Dimensions
| Product Net Width | 12 mm |
| Product Net Height | 12 mm |
| Product Net Depth / Length | 395 mm |
| Product Net Weight | 0.42 kg |
Technical
| Shaft Diameter | 12 mm |
| Shaft Length | 395 mm |
Why Proax for ABB OXP12X395?
Proax is an authorized distributor of ABB OXP12X395 and one of ABB's largest distributors in North America. Our highly skilled in-house technical team is ready to assist with any technical needs.
Have a question in mind? to help you get the right product as quickly as possible for your project. We're always here to help!
Short Lead Time
Highly Trained Staff
Live Chat
Technical Support
Local Inventory
60+ Years Experience
Additional Information
| Pack Size | 1 |
Recommended



















