
ONST61PB
By ABB
SKU
ABBONST61PB
Weight
0.122 kg
CAM SWITCH,MULTISTEP 1-6,1P,25A,DOOR
Documents
Technical Specifications
| Application | Multi-step switch for door mounting on control panels |
| Colour | Black |
| Depth | 104 mm |
| Height | 41 mm |
| Mounting | Snap-on door mounting |
| Number of Poles | 1 |
| Size | 39 x 41 x 104 mm |
| Special Feature | Complete delivery for easy purchasing and assembly |
| Standards | CE, RoHS |
| Width | 39 mm |
Why Proax for ABB ONST61PB?
Proax is an authorized distributor of ABB ONST61PB and one of ABB's largest distributors in North America. Our highly skilled in-house technical team is ready to assist with any technical needs.
Have a question in mind? to help you get the right product as quickly as possible for your project. We're always here to help!
Short Lead Time
Highly Trained Staff
Live Chat
Technical Support
Local Inventory
60+ Years Experience
Additional Information
| Pack Size | 1 |



















