
OHY65J6
By ABB
SKU
ABBOHY65J6
MPN
1SCA022380R9820
Weight
0.135 kg
OHY65J6 PISTOL HANDLE
Documents
Technical Specifications
Dimensions
| Product Net Width | 98 mm |
| Product Net Height | 45 mm |
| Product Net Depth / Length | 66 mm |
| Product Net Weight | 0.135 kg |
Technical
| Color | Red-Yellow |
| Degree of Protection | IP65 |
| Handle color | Red / Yellow |
| Handle length | 65 mm |
| Handle Type | Pistol |
| Special Functions | J6 |
Why Proax for ABB OHY65J6?
Proax is an authorized distributor of ABB OHY65J6 and one of ABB's largest distributors in North America. Our highly skilled in-house technical team is ready to assist with any technical needs.
Have a question in mind? to help you get the right product as quickly as possible for your project. We're always here to help!
Short Lead Time
Highly Trained Staff
Live Chat
Technical Support
Local Inventory
60+ Years Experience
Additional Information
| Pack Size | 1 |
Recommended



















