
OHF1C12T
By ABB
SKU
ABBOHF1C12T
MPN
1SCA111297R1001
Weight
1.9 kg
OHF1C12T FLANGE HANDLE
Technical Specifications
Dimensions
| Product Net Width | 250 mm |
| Product Net Height | 165 mm |
| Product Net Depth / Length | 50 mm |
| Product Net Weight | 1.9 kg |
Technical
| Color | Grey |
| Degree of Protection | IP65 |
| Handle color | Grey |
| Handle Type | Flange |
| Special Functions | T |
Why Proax for ABB OHF1C12T?
Proax is an authorized distributor of ABB OHF1C12T and one of ABB's largest distributors in North America. Our highly skilled in-house technical team is ready to assist with any technical needs.
Have a question in mind? to help you get the right product as quickly as possible for your project. We're always here to help!
Short Lead Time
Highly Trained Staff
Live Chat
Technical Support
Local Inventory
60+ Years Experience
Additional Information
| Pack Size | 1 |



















