
ZLS971UL
By ABB
SKU
ABBZLS971UL
MPN
2CCA337021R0001
Weight
0.259 kg
DIN adapter use only together with SU200 and SUP200 for SMISSLINE TP system 125A or 250A. Circuit breaker accessories acc. UL489 File E257901. Wire bottom feed moveable for L1 or L2 or L3
Technical Specifications
Technical
| Standards | UL489 (USL, CNL - Circuit Breaker Accessory) |
| Rated Operational Voltage | Acc. to UL 240 V AC |
| Rated Current (In) | 25 A |
| Number of DIN Rails for Mounting | 1 |
Dimensions
| Product Net Width | 18 mm |
| Product Net Height | 87 mm |
| Product Net Depth / Length | 13 mm |
| Product Net Weight | 21 g |
| Dimension Diagram | 9AKK107492A6192 |
Installation
| Instructions and Manuals | 2CCC451037M0204 |
Why Proax for ABB ZLS971UL?
Proax is an authorized distributor of ABB ZLS971UL and one of ABB's largest distributors in North America. Our highly skilled in-house technical team is ready to assist with any technical needs.
Have a question in mind? to help you get the right product as quickly as possible for your project. We're always here to help!
Short Lead Time
Highly Trained Staff
Live Chat
Technical Support
Local Inventory
60+ Years Experience
Additional Information
| Pack Size | 1 |
Recommended



















