
ZLS970N
By ABB
SKU
ABBZLS970N
MPN
2CCA180553R0001
Weight
0.02 kg
DIN adapter use for SMISSLINE TP system 125A or 250A. Wire N top feed
Technical Specifications
Technical
| Number of DIN Rails for Mounting | 1 |
Electrical
| Rated Operational Voltage | Acc. to IEC 690 V AC |
| Rated Operational Voltage | 440 V DC |
| Rated Current (In) | 32 A |
Dimensions
| Product Net Width | 18 mm |
| Product Net Height | 87 mm |
| Product Net Depth / Length | 13 mm |
| Product Net Weight | 20 g |
| Dimension Diagram | 9AKK107492A6192 |
Engineering
| EPLAN Data | 9AAF617141_EPLAN |
Installation
| Instructions and Manuals | 2CCR818148B0001 |
Why Proax for ABB ZLS970N?
Proax is an authorized distributor of ABB ZLS970N and one of ABB's largest distributors in North America. Our highly skilled in-house technical team is ready to assist with any technical needs.
Have a question in mind? to help you get the right product as quickly as possible for your project. We're always here to help!
Short Lead Time
Highly Trained Staff
Live Chat
Technical Support
Local Inventory
60+ Years Experience
Additional Information
| Pack Size | 1 |
Recommended



















