
ZLS201E32
By ABB
SKU
ABBZLS201E32
MPN
2CCF800170R0001
Weight
0.15 kg
Busbar 125A L1, L2, L3, N or PE 10x3mm galvanic plated for SMISSLINE TP-Touch proof system PLE32
Technical Specifications
ABB EcoSolutions
| ABB EcoSolutions | Yes |
| Recyclability Rate of the Product acc. to EN45555 | Design for Closing Resource Loops - Standard EN45555 - 94.66 % |
| ABB Site Meeting Group Waste To Landfill Target | No non-hazardous waste is sent to a landfill |
| Sustainable Material Content in Packaging (wt. %) | FSC Mix Cardboard - 90.41 % |
| Sustainable Material Content in Packaging (wt. %) | Recycled Cardboard - 4.61 % |
| Sustainable Material Content in Packaging (wt. %) | 0 % |
| Sustainable Material Content in Packaging (wt. %) | 0 % |
| Improved Energy Efficiency for Customers | Process Efficiency - Product improves/optimizes process |
| End Of Life Disassembling Instructions | 9AKK108470A3547 |
| Environmental Product Declaration - EPD | 9AKK108470A0226 |
Technical
| Type of Residual Current | Standard Version |
| Model Number | Flat |
| Options Provided | Busbar LLL,N, N,PE |
Electrical
| Rated Operational Voltage | 690 V AC |
| Rated Operational Voltage | 440 V DC |
| Rated Current (In) | 125 A |
Design
| Surface Finishing | Tinned |
Dimensions
| Product Net Width | 10 mm |
| Product Net Height | 3 mm |
| Product Net Depth / Length | 571 mm |
| Product Net Weight | 150 g |
| Dimension Diagram | 9AKK107492A6192 |
Engineering
| EPLAN Data | 9AAF617142_EPLAN |
Installation
| Instructions and Manuals | 9AKK107680A2315 |
Why Proax for ABB ZLS201E32?
Proax is an authorized distributor of ABB ZLS201E32 and one of ABB's largest distributors in North America. Our highly skilled in-house technical team is ready to assist with any technical needs.
Have a question in mind? to help you get the right product as quickly as possible for your project. We're always here to help!
Short Lead Time
Highly Trained Staff
Live Chat
Technical Support
Local Inventory
60+ Years Experience
Additional Information
| Pack Size | 1 |



















