
RG24S1442LD13AGF
By ABB
SKU
ABBRG24S1442LD13AGF
MPN
7TBA133600R1379
Weight
1 kg
Battery unit 24V 144W two heads 24V-4W MR16 LED factory white 120/347VAC input auto-test time delay (programmable) AC/DC terminal block
Technical Specifications
Additional Information
| Product Main Type | Emergency Lighting |
| Product type | Unit ESL-A CAN |
Dimensions
| Product Net Height | 14.25 in |
| Product Net Depth / Length | 13.25 in |
| Product Net Width | 3.375 in |
Technical
| Number of Batteries | 0 |
| Material | Rugged Steel Cabinet with Corrosion-Resistant Undercoating |
Why Proax for ABB RG24S1442LD13AGF?
Proax is an authorized distributor of ABB RG24S1442LD13AGF and one of ABB's largest distributors in North America. Our highly skilled in-house technical team is ready to assist with any technical needs.
Have a question in mind? to help you get the right product as quickly as possible for your project. We're always here to help!
Short Lead Time
Highly Trained Staff
Live Chat
Technical Support
Local Inventory
60+ Years Experience
Additional Information
| Pack Size | 1 |
Recommended



















