
RG12S2002LD7AFN
By ABB
SKU
ABBRG12S2002LD7AFN
MPN
7TBA133590R3268
Weight
1 kg
Battery unit 12V 200W two heads 12V-4W MR16 LED factory white 120/347VAC input auto-test time delay (programmable) twistlock plug (120V) AC/DC terminal block
Technical Specifications
Additional Information
| Product Main Type | Emergency Lighting |
| Product type | Unit ESL-B |
Dimensions
| Product Net Height | 13.875 in |
| Product Net Depth / Length | 16.125 in |
| Product Net Width | 5.5 in |
Technical
| Number of Batteries | 0 |
| Material | Rugged Steel Cabinet with Corrosion-Resistant Undercoating |
Why Proax for ABB RG12S2002LD7AFN?
Proax is an authorized distributor of ABB RG12S2002LD7AFN and one of ABB's largest distributors in North America. Our highly skilled in-house technical team is ready to assist with any technical needs.
Have a question in mind? to help you get the right product as quickly as possible for your project. We're always here to help!
Short Lead Time
Highly Trained Staff
Live Chat
Technical Support
Local Inventory
60+ Years Experience
Additional Information
| Pack Size | 1 |
Recommended



















