
OTS1600G1S/3
By ABB
SKU
ABBOTS1600G1S3
MPN
1SCA022871R9600
Weight
0.4 kg
OTS1600G1S/3 TERMINAL SHROUD
Technical Specifications
ABB EcoSolutions
| Environmental Information | 1SCC301149D0202 |
Dimensions
| Product Net Width | 80 mm |
| Product Net Height | 96.9 mm |
| Product Net Depth / Length | 127 mm |
| Product Net Weight | 0.4 kg |
Technical
| Special Functions | S/3 |
Why Proax for ABB OTS1600G1S/3?
Proax is an authorized distributor of ABB OTS1600G1S/3 and one of ABB's largest distributors in North America. Our highly skilled in-house technical team is ready to assist with any technical needs.
Have a question in mind? to help you get the right product as quickly as possible for your project. We're always here to help!
Short Lead Time
Highly Trained Staff
Live Chat
Technical Support
Local Inventory
60+ Years Experience
Additional Information
| Alternate Names | OTS1600G1S3 |
| Pack Size | 1 |
Recommended



















