
VXA3244-02N-B
By SMC
SKU
SMCVXA324402NB
Weight
0.398 kg
This item is subject to International Priority Direct (IPD) charges
2 PORT VALVE, VALVE, MEDIA, AIR PILOT
Documents
Technical Specifications
| Size | No.2 |
| Orifice | 4 (4mm) |
| Option | For Air, Water up to 40°C, CO2 and N2 -- Seal: NBR, Body: Brass |
| Port Size | 02 [1/4 (8A)] |
| Thread | N (NPT) |
| Bracket | B (Bracket) |
Why Proax for SMC VXA3244-02N-B?
Proax is the Elite distributor of SMC VXA3244-02N-B and one of SMC's largest distributors in North America. Our highly skilled in-house technical team is ready to assist with any technical needs.
Have a question in mind? to help you get the right product as quickly as possible for your project. We're always here to help!
Short Lead Time
Highly Trained Staff
Live Chat
Technical Support
Local Inventory
60+ Years Experience
Additional Information
| Alternate Names | VXA324402NB |
| Pack Size | 1 |
Recommended



















