
VXA3114A-02T-B
By SMC
SKU
SMCVXA3114A02TB
Weight
0.002 kg
This item is subject to International Priority Direct (IPD) charges
2 PORT VALVE, VALVE
Documents
Technical Specifications
| Size | No.1 |
| Orifice | 1 (1.5mm) |
| Option | A (For Water up to 60°C and Oil, Consult Catalog -- Seal: FKM, Body: Brass) |
| Port Size | 02 [1/4 (8A)] |
| Thread | T (NPTF) |
| Bracket | B (Bracket) |
Why Proax for SMC VXA3114A-02T-B?
Proax is the Elite distributor of SMC VXA3114A-02T-B and one of SMC's largest distributors in North America. Our highly skilled in-house technical team is ready to assist with any technical needs.
Have a question in mind? to help you get the right product as quickly as possible for your project. We're always here to help!
Short Lead Time
Highly Trained Staff
Live Chat
Technical Support
Local Inventory
60+ Years Experience
Additional Information
| Alternate Names | VXA3114A02TB |
| Pack Size | 1 |
Recommended



















