
OXS6X150
By ABB
SKU
ABBOXS6X150
MPN
1SCA108250R1001
Weight
0.04 kg
OXS6X150 SHAFT for selector handle
Technical Specifications
Dimensions
| Product Net Width | 6 mm |
| Product Net Height | 6 mm |
| Product Net Depth / Length | 150 mm |
| Product Net Weight | 0.04 kg |
Technical
| Shaft Diameter | 6 mm |
| Shaft Length | 150 mm |
| Special Functions | lov |
Why Proax for ABB OXS6X150?
Proax is an authorized distributor of ABB OXS6X150 and one of ABB's largest distributors in North America. Our highly skilled in-house technical team is ready to assist with any technical needs.
Have a question in mind? to help you get the right product as quickly as possible for your project. We're always here to help!
Short Lead Time
Highly Trained Staff
Live Chat
Technical Support
Local Inventory
60+ Years Experience
Additional Information
| Pack Size | 10 |



















