
OSS200G1L/4
By ABB
SKU
ABBOSS200G1L4
MPN
1SCA022731R9040
Weight
0.12 kg
Long type terminal shroud for OS/OSM200, snap-on mounting, grey plastic, includes 4 pcs.
Technical Specifications
Dimensions
| Product Net Width | 43.4 mm |
| Product Net Height | 114.8 mm |
| Product Net Depth / Length | 74.7 mm |
| Product Net Weight | 0.12 kg |
Technical
| Mounting Type | Snap-on mounting |
| Special Functions | L/4 |
Why Proax for ABB OSS200G1L/4?
Proax is an authorized distributor of ABB OSS200G1L/4 and one of ABB's largest distributors in North America. Our highly skilled in-house technical team is ready to assist with any technical needs.
Have a question in mind? to help you get the right product as quickly as possible for your project. We're always here to help!
Short Lead Time
Highly Trained Staff
Live Chat
Technical Support
Local Inventory
60+ Years Experience
Additional Information
| Alternate Names | OSS200G1L4 |
| Pack Size | 1 |
Recommended



















