
OHYS3PH
By ABB
SKU
ABBOHYS3PH
MPN
1SCA105327R1001
Weight
0.035 kg
This product is Not Cancellable/Not Returnable
OHYS3PH HANDLE
Documents
Technical Specifications
Dimensions
| Product Net Width | 48 mm |
| Product Net Height | 48 mm |
| Product Net Depth / Length | 51 mm |
| Product Net Weight | 0.035 kg |
Technical
| Color | Red-Yellow |
| Degree of Protection | IP54 |
| Handle color | Red / Yellow |
| Handle Type | Selector |
Why Proax for ABB OHYS3PH?
Proax is an authorized distributor of ABB OHYS3PH and one of ABB's largest distributors in North America. Our highly skilled in-house technical team is ready to assist with any technical needs.
Have a question in mind? to help you get the right product as quickly as possible for your project. We're always here to help!
Short Lead Time
Highly Trained Staff
Live Chat
Technical Support
Local Inventory
60+ Years Experience
Additional Information
| Pack Size | 1 |



















