
OHYS2AJE011
By ABB
SKU
ABBOHYS2AJE011
MPN
1SCA105301R1001
Weight
0.072 kg
OHYS2AJE011 HANDLE
Documents
Technical Specifications
Dimensions
| Product Net Width | 66 mm |
| Product Net Width | 2.6 in |
| Product Net Height | 66 mm |
| Product Net Height | 2.6 in |
| Product Net Depth / Length | 34 mm |
| Product Net Depth / Length | 1.34 in |
| Product Net Weight | 0.072 kg |
| Product Net Weight | 0.16 lb |
Technical
| Color | Red-Yellow |
| Degree of Protection | IP65 |
| Handle color | Red / Yellow |
| Handle Type | Selector |
| Special Functions | E011 |
Why Proax for ABB OHYS2AJE011?
Proax is an authorized distributor of ABB OHYS2AJE011 and one of ABB's largest distributors in North America. Our highly skilled in-house technical team is ready to assist with any technical needs.
Have a question in mind? to help you get the right product as quickly as possible for your project. We're always here to help!
Short Lead Time
Highly Trained Staff
Live Chat
Technical Support
Local Inventory
60+ Years Experience
Additional Information
| Pack Size | 1 |



















