
TH4365RC
By ABB
SKU
ABBTH4365RC
MPN
7GSP010656R0006
Weight
59.875 kg
This item is ineligible for free shipping due to its size/weight.
400A 3P HD N3R 600V FUSIBLE CSA
Technical Specifications
ABB EcoSolutions
| ABB EcoSolutions | Yes |
| End Of Life Disassembling Instructions | 1SQC920080M0201 |
| Environmental Product Declaration - EPD | 1SQC920134D0201 |
| Extended Product Lifetime | Lifetime Extension Services are Offered |
| Recyclability Rate of the Product acc. to EN45555 | 82.5 % |
| Sustainable Material Content in Packaging (wt. %) | FSC 100% Cardboard - 1 % |
Dimensions
| Product Net Width | 22.94 in |
| Product Net Height | 53.19 in |
| Product Net Depth / Length | 8.34 in |
| Product Net Weight | 132 lb |
Why Proax for ABB TH4365RC?
Proax is an authorized distributor of ABB TH4365RC and one of ABB's largest distributors in North America. Our highly skilled in-house technical team is ready to assist with any technical needs.
Have a question in mind? to help you get the right product as quickly as possible for your project. We're always here to help!
Short Lead Time
Highly Trained Staff
Live Chat
Technical Support
Local Inventory
60+ Years Experience
Additional Information
| Pack Size | 1 |
Recommended



















