
TH3226C
By ABB
SKU
ABBTH3226C
MPN
7GSP010512R0006
Weight
57.596 kg
This item is ineligible for free shipping due to its size/weight.
600A 2P HD N1 240V FUSIBLE CSA
Technical Specifications
ABB EcoSolutions
| ABB EcoSolutions | Yes |
| End Of Life Disassembling Instructions | 1SQC920080M0201 |
| Environmental Product Declaration - EPD | 1SQC920134D0201 |
| Extended Product Lifetime | Lifetime Extension Services are Offered |
| Recyclability Rate of the Product acc. to EN45555 | 82.5 % |
| Sustainable Material Content in Packaging (wt. %) | FSC 100% Cardboard - 1 % |
Dimensions
| Product Net Width | 22.94 in |
| Product Net Height | 50.88 in |
| Product Net Depth / Length | 8.34 in |
| Product Net Weight | 0 lb |
Why Proax for ABB TH3226C?
Proax is an authorized distributor of ABB TH3226C and one of ABB's largest distributors in North America. Our highly skilled in-house technical team is ready to assist with any technical needs.
Have a question in mind? to help you get the right product as quickly as possible for your project. We're always here to help!
Short Lead Time
Highly Trained Staff
Live Chat
Technical Support
Local Inventory
60+ Years Experience
Additional Information
| Pack Size | 1 |
Recommended



















