
GKey4 RU
By ABB
SKU
ABB2TLA050304R0002
MPN
2TLA050304R0002
Weight
2.054 kg
Safety lock GKey with 4 positions for pilot devices, die-cast housing, escape release and manual unlock function. Can be mounted on hinged doors and on sliding doors, both on the left and on the right. Delivered with mechanical tongue actuator, RFID actuator, entry cover and screw bit.
GKey is a robust safety lock with a die cast housing for hinged and sliding doors. GKey offers an interlocking function reaching up to PL e/SIL 3 with high level coding. Power is needed to unlock GKey which makes GKey a safety lock. GKey is fitted with a rear escape release button and manual unlocking (auxiliary release). GKey offers four positions for 22 mm pilot devices.
Spécifications techniques
Dimensions
| Produit Longueur Net | 154 mm |
| Produit Hauteur Net | 103 mm |
| Produit Largeur Net | 231 mm |
| Poids net | 1,6 kg |
Technique
| Indice de protection | IP65 |
| Performance Level (PL) | Up to e |
| Rated Control Supply Voltage (Us) | 24 V DC |
Pourquoi Proax pour ABB GKey4 RU?
Proax est un distributeur autorisé de ABB GKey4 RU et l'un des plus grands distributeurs de ABB en Amérique du Nord. Notre équipe technique interne, qui est hautement qualifiée, est prête à répondre à vos besoins techniques!
Avez-vous une question? pour vous aider à obtenir le bon produit le plus rapidement possible pour votre projet. Nous sommes toujours là pour vous aider!
Délai de livraison court
Personnel qualifié
Chat en direct
Support technique
Inventaire local
60+ ans d'expérience
Informations complémentaires
| Autres noms | GKey4RU |
| Taille de l'emballage | 1 |
Recommandé
Front slide handle for GKey4. Can be mounted on hinged doors and on sliding doors, both on the left and on the right. Includes a mounting plate for GKey4.GKey is a robust safety lock with a die cast housing for hinged and sliding doors. GKey offers an interlocking function reaching up to PL e/SIL 3 with high level coding. Power is needed to unlock GKey which makes GKey a safety lock. GKey is fitted with a rear escape release button and manual unlocking (auxiliary release). GKey offers four positions for 22 mm pilot devices.



















